RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Prosinec 2012

ankety

21. prosince 2012 v 11:38 | Kate |  o mém blogu
Udělala jsem nějáké nové ankety, tkže vyjadřujte svů j názor.

Elizabeth Banksová - Effie Trinketová

21. prosince 2012 v 11:11 | Kate |  o filmu

Rozhovor: Moje postava není zlá, jen hrozně sobecká

Pod tunou make-upu a divnými kloboučky je herečka Elizabeth Banksová téměř k nepoznání. Ve filmu hraje Effie Trinketovou, která doprovází vybrané děti na hry.
Postava Effie je něco víc než jen růžovovlasý padouch. Vždyť to nijak vysoko nedotáhla...
No, podle mě Effie spolkla otrávenou pilulku. Dělá co dělá, protože ji to zajišťuje exkluzivní místo mezi jedním procentem lidí, a toho se nechce vzdát. Říká si: Revoluce by byla špatná, lidé by umírali a já bych přišla o své sladkosti. Proto nechce změnu, ale strvalý stav. V Okrsku 12 se podle mě objeví znechucená, myslí si, že je to špinavá díra. Chce jet domů co nejrychleji to půjde. Spousta lidí mi už dřív říkala, že se snaží na každé špatné situaci najít něco dobrého. A tak funguje i Effie. Ale ta je navíc supersobecká. Vše se točí jen kolem ní.
Proč je tedy tak vzrušená, že může dětem ukázat nějaké hezké věci, které by normálně neviděly?
Effie je zároveň hodně optimistická a energická, jako na divadle. Proto má tuhle práci, dokáže si ji totiž užít. Ví, že ty děti zemřou a už viděla spousty dětí zemřít. Říká jim, že vyhrály v loterii. Všichni totiž zemřou, ale hráči se při tom alespoň proslaví. Takhle ty děti vidí, jako výherce vstupu do reality show.
Kniha i film právě reality show jako aspekt naší kultury kritizují. Co si o tom myslíte vy?
Nevadí mi pořady, kde lidé, kteří mají nějaký talent, mezi sebou soutěží například ve zpěvu nebo ve vaření. Ale je otázka, jestli patnáct minut slávy někomu stojí za ztrátu důstojnosti. Podle mě ne. A myslím, že je jen málo lidí, kteří mohou světu něco nabídnout. Reality show jsou proto špalné a neměly by se podporovat.
Alespoň v nich nezabíjíme lidi. Zatím.
To sice ne, ale určitě v nich něco obětujeme. Ne život, ale něco ano.

Kdo je kdo?

21. prosince 2012 v 11:09 | Kate |  o filmu
Kdo je kdo?
Pro ty, kteří příliš nechápou vzahy s hlavními hrdiny Hunger games.
Kdo je kdo v novém filmu

Náramek hunger games

21. prosince 2012 v 10:34
Stojí 499 Kč.

Náramek Hunger games: 499 Kč


Náramek Hunger games na Facebooku


Tričko HG

21. prosince 2012 v 10:30 | Kate |  o filmu
Tady jsou trička s Hunger games.
The Hunger Games T-Shirt District 12 Version 2

The Hunger Games Ladies T-Shirt Girl On Fire Mocking Jay

The Hunger Games T-Shirt Fire Mocking Jay

Sice za pětistovku, ale fakt hezký.

Líčení

21. prosince 2012 v 10:26 | Kate |  knížky
Konec světa na chvíli skončil. Další bude prý v jedenáct večer.
Mám tu pro vás nějáké líčení, jak jinak než s hunger games. Nechte se inspirovat.
4. Reprodrozd

15. Hunger Games
Krása.

vánoce s HG

21. prosince 2012 v 10:17 | Kate
Přeju vám nádherné Vánoce a abyste neztratili svoje nadšení pro ságu Hunger games.
TAdy jsou originální ozdoby pro originální vánoce. Jak jinak než s motivem Hunger games. Tentokrát se znaky jednmotlivých dílů. Hunger games- Aréna smrti, vražedná pomsta, Síla vzdoru.

Konec světa

21. prosince 2012 v 9:57 | Kate
ZA chvíli tu máme konec světa. Tak si ho užijeme s Hunger games.
Z dvě minuty.

první plakát vražedná pomsta

21. prosince 2012 v 9:48 | Kate
Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit | Registrovat


Hunger Games: Vražedná pomsta má první plakát

Vydáno: 21.11.2012 10:51 v sekci Novinky | Trailery - Martin Bubrín
Nový fenomén dnešní mládeže na sebe nenechává moc dlouho čekat. Druhý díl série Hunger Games s podtitulem Vražedná pomsta dorazí do kin již za rok a fanoušci se nyní mohou nechat navnadit rozpohybovaným plakátem.

Jennifer Lawrence ve filmu Hunger Games © Lionsgate
"Every revolution begins with a spark." Jeden fenomén končí, druhý začíná. Dokud nepřijde nevyhnutelná hromada prequelů a spin-offů Twilightu, budeme mít v kinech co do činění s další mánií dnešní doby, a to s Hunger Games. První, již zfilmovaný díl, sice nabídl inteligentnější postavy a scénář pokoušející o nějaký přesah, ale i tak šlo stále o velmi banální dílo ušité na míru pro náctileté publikum.
Příběh Katniss Everdeen, která se v dystopické budoucnosti účastní brutální "reality show", však bude pokračovat i v následujících třech letech, kdy do kin vtrhne druhé a dvojdílné třetí pokračování. Jak již víme, zbytek série odtočí Francis Lawrence, režisér povedeného Constantina nebo Já, legenda, což dává malý příslib toho, že by z filmů mohlo vzejít něco mnohem smysluplnějšího než jen pouhý spotřební produkt, na který se zapomene ihned po premiéře.
V souvislosti s ní byl zveřejněn i první oficiální motion poster, který se promítal jako teaser v kinech při druhé části Rozbřesku. Jelikož je premiéra naplánována až na 21. listopadu 2013 (to je přesně za rok), neodhaluje klasicky nic jiného než hořící logo, které se tentokrát transformuje do podoby známé z knižního přebalu druhého dílu s podtitulem Vražedná pomsta.
A o co že tam půjde? Jak již tagline plakátu napovídá, vítězství Katniss a Peety v Hunger Games podpoří obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu proti zrádnému Kapitolu. Revoluce (i s potřebným milostným trojúhelníkem) tedy může začít!
Motion poster naleznete :http://filmserver.cz/clanek/4703/hunger-games-vrazedna-pomsta-ma-prvni-plakat/
Z:http://filmserver.cz/clanek/4703/hunger-games-vrazedna-pomsta-ma-prvni-plakat/

hodnocení hunger games

21. prosince 2012 v 9:30 | Kate |  knížky

>RC review: Vražedná pomsta

>
český cover
České datum vydání: 7.10.2010
Knižní série: Hunger Games
Díl: druhý
Žánr: dystopie, scifi
Nakladatel: FRAGMENT

Česká anotace:
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
Bestseller
První díl Hunger Games se ve světě stal rychle knižním bestsellerem. A není se čemu divit. Suzanne vymyslela natolik zajímavý a poutavý příběh, který si brzy získal celou řadu fanoušků. Jedním z nich je i velice známý spisovatel Stephen King. Ten o knize tvrdí: "Je to znepokojivá, násilná, strhující kniha, která generuje téměř neustálé napětí. Nemohl jsem se od ní odtrhnout."
Na druhou stranu však knihu velice kritizují rodiče. Nelíbí se jim přílišná krutost a násilí příběhu, v němž se navzájem zabíjejí děti a bojují o svůj vlastní život.

Fakta a fikce
Na konci prvního dílu se Katniss a Peeta stali výherci Hladových her. Ovšem jejich společné vítězství se neobejde bez důsledků. Kapitol bere jejich trik s bobulemi jako akt vzpoury, za níž stojí Katniss. A ta se teď musí podvolit vůli Kapitolu, jinak bude zle.
Na programu jsou 75. Hladové hry, třetí Čtvrtohry, speciální hry, v nichž by měli Katniss s Peetou vystupovat jako trenéři splátců. Plán vypadá docela jednoduše. Proběhne turné vítězů po všech krajích Panemu a pak přijde další Sklizeň a další hry. Jenže ne všechno bude jednoduché, protože téma výročních her je velice, velice kruté.
Překlad
Český překlad knihy je stejně kvalitní jako překlad knihy první. Čtenář si už zvykne na vyprávění příběhu v přítomném čase i na počeštěná jména některých postav. Celkový překlad vůbec při čtení neruší a místy je velice trefný, až vtipný.

Postřehy a pocity
Člověk by si řekl, že svět knihy je už natolik zvrácený, že už nic zvrácenějšího nemůže být. Pak ale přijde další podpásovka, která vás donutí trochu poupravit si svůj prvotní názor.

Katniss od prvního dílu vyspěla jak psychicky, tak fyzicky. Pobyt v aréně z ní udělal tvrdší osobu, už když do arény vstupovala byla dospělejší a tvrdější než jiní. Začala více myslet sama za sebe a postavila se jiným, odhodlaná nenechat sebou smýkat ze strany na stranu. A i když se snažila hrát podle pravidel, moc jí to nešlo, protože se její povaha vždycky prodrala na povrch.
Peeta je stále mou nejoblíbenější postavou celé série. Líbí se mi na něm úplně všechno a v druhém díle jsem si ho snad oblíbila ještě víc - pokud to vůbec bylo ještě možné.
Haymitch je stále stejný, jakého ho známe. V druhém díle se toho o něm a o jeho vlastních hrách více dozvíme. Pochopíme, proč se z něj nakonec stal opilec a povaleč. V alkoholu se snaží utopit ne zrovna milé vzpomínky - nejen na hry, ale i na život po hrách. Haymitch je opravdu hodně chytrý a vykutálený. Za ta léta se v tomhle zvráceném světě dokáže orientovat a vy do poslední chvíle nevíte, co udělá a co tím, sleduje.
Hurikán v tomto díle dostává výrazně větší prostor. A spolu s tím mi i více brnká na nervy.
Další postavy jsou také zajímavé. A zase jich je tolik, že se v nich čtenář může místy opravdu ztratit. Konečně se setkáváme s prezidentem Snowem, který Katniss vyhrožuje, aby dělala to, co po ní chce. Trochu větší prostor zde dostane matka Katniss i s Prim. Setkáme se s Plutarchem, novým tvůrcem her, protože toho posledního zabili kvůli výsledku her. Oblíbený Cinna začne revoltovat taky a pak na to bohužel i dojede, což je opravdová škoda. Setkáváme se i s dalšími vítěznými splátci z jiných krajů. Za zmínku rozhodně stojí Finnick, který si toho chudák taky užil více než dost a kterého jsem si vážně oblíbila.
Hodnocení
Musím říct, že se mi druhý díl líbil mnohem víc než ten předchozí. Celkově mi i přišel vyspělejší, bez větších mezer, napínavější a pokud to vůbec šlo, ještě krutější. Pravda, pořád jsem se nějak nepopasovala s Katniss, ale musím říct, že jsem jí začala být mnohem příznivěji nakloněna.
Knihu vám všem rozhodně doporučuji, protože jde o skvělý zážitek. Ještě dlouho po dočtení knihy budete nad jejím příběhem přemýšlet a rozebírat různé momenty. Knize dávám celkově 5 hvězdiček, protože je rozhodně z celé série nejlepší.
Děkujeme za vaši pozornost!:)