RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Květen 2012

1. v Austrálii

14. května 2012 v 15:24 | Kate |  o filmu

Hunger Games #1 v Austrálii

Posted by: Teddysa : Category: Knihy
Hunger Games trilogie je na prvním místě u australských čtenářů!
Australský knižní retězec Dymocks vydal svůj roční seznam nejlepších 101 knih, které určila veřejnost. Tento rok obsadil trilogii Hunger Games první místo, a tak porazila sérii Harryho Pottera a klasiky, jako je Pýcha a Předsudek.
S trilogií Hunger Games od Suzanne Collins na prvním místě, a spoustou dalších informací z jiných žebříčků, je již jasné, že knihy vydané v několika posledních letech mají výraznou výhodu, když přijde na hlasování.
"Obecně nejvyšší titul je to, co je teď aktuálně na trhu." řekl Dymocks, národní nákupní manažer Sharyn Villaverde .
"Ptáme se jich, co je jejich nejoblíbenější kniha všech dob, a ta, kterou četli v poslední době, jim vždy přijde na mysl jako první."

Josh- Most do země Terabithia

14. května 2012 v 15:21 | Kate |  Josh Hutcherson

Most do země Terabithia

 • USA

  Bridge to Terabithia

 • SK název

  Most do Krajiny Terabithia

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný
USA, 2007, 90 min

Režie:

Gabor Csupo

Obsah

 • Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou.

  Pod tvorbu nádherných paláců, mystických bytostí a zázračné přírody se podepsalo oscarové studio Weta Digital ve Wellingtonu, Nový Zéland, z jehož dílny vyšly k… (více)(25.6.2007)(10.5.2008)
 • Matty

  *****
  Zhluboka se nadechnout, zavřít oči a oživit ve své paměti vzpomínky na magický filmový zážitek. Na jeden z nejmagičtějších za dlouhou dobu. To je to, po čem nyní nejvíc toužím, znovu vstoupit do imaginární krajiny jménem Terabithia. Jakou podobu bude mít ta vaše, třeba jinak nazvaná, o tom nechť rozhodne míra vaší imaginace... . Chlapec má problémy doma i ve škole, potkává dívku, která jej seznámí s dosud netušeným (ne, s "tím" opravdu ne) a vrátí mu chuť do života. Nejde o příběh příliš originální, nejde o příběh nesoucí kdovíjak úžasné poselství, jde však o příběh, jenž důležité věci říká nadmíru srozumitelným způsobem. Něco podobného by mohl natočit "po svém" třeba nějaký nezávislý finský režisér jako tvrdý art, kdy na nás bude bafat metafora zpoza každého rohu, ale stávající podoba se mi pro svou srozumitelnost zamlouvá mnohem více. Aby jste nepodlehli dojmu, že je to nějaký superfilm - ne, není, pouze se zde sešlo ohromné množství věcí, které mám rád: souboj student vs. škola, únik do světa fantazie, vyrovnávání se s krutou životní realitou, okázalé patetické scény podbarvené "silnou" hudbou, pěkná a talentovaná mladá slečna, kterou bych (po vyeliminování všech pedofilních choutek) chtěl mít za kamarádku atd. Režisér vše drží pohromadě v určité přijatelné míře a ač sám Maďar, dal vzniknout ukázkovému americkému bijáku. Plno velkých emocí nejlépe vynikne na velkém plátně, stejně jako mnoho neduhů: fantasy prvky nejsou implementovány příliš zdařile a když už, tak by jich nemuselo být tolik. Občas jsem měl nutkání začít si notovat "príliš veľa sentimentu", hlavní hrdina v emotivnějších scénách dost přehrává, ale proč bych podobné malichernosti vyčítal snímku, který mě po prvních třiceti minutách chytl za srdce a až do spektakulárního finále nepustil. Navíc částečně ovlivnil můj život. Ne, že bych bezprostředně po zhlédnutí vyběhnul do přilehlého lesíku, házejíc za hlasitého výskotu po nic neušících veverkách šišky coby granáty. Ale při pohledu na jakýkoliv strom už prostě nevidím jenom strom. Zkuste taky překročit svůj most, třeba se vám na druhé straně zalíbí. Jestli se vám zalíbí také nepohádkový a nedětsky realistický příběh o překračování podobných mostů a rizik s tím souvisejících, nemohu posoudit. Ačkoliv se mi Most do země Terabithia líbil převelice, uvědomuji si, že důvody mého nadšení pramení předně z mé povahy, o které toho díky podobným filmům začínám vědět více, než bych sám kdy dokázal zjistit. 90% Zajímavé komentáře: Nathalie, Martinius, obscurus(1.7.2007)

 • (6.7.2007).10.2008)

 • (16.6.2008)
 • (13.3.2007)

 • (22.6.2008)
 • Marigold

  ****
  Oč méně efektů a fantaskní výpravy, o to více duše a kouzla. Úvod možná působí dojmem rozněcovače fantazire pro vyhaslé emaře a emařky, nicméně výborný soundtrack a moc dobří dětští herci tomu dodávají radostné kouzlo svobodného fantazírování. Zvláštní směsice dětských omalovánek, Petera Pana a love story pro dospívající dostane nový rozměr po twistu, který pro mě překvapivě odkryl, jak moc jsem se dokázal do roztomilosti filmu vcítit. Velmi příjemné a nenásilně získané emoce, Gabor Csupo dokáže takřka do puntíku to, co Mark Forster se svou Zemí nezemí... podobně jako on sice nepřekypuje výraznou vizualitou, ale práce s postavami je výtečná a co bych to nepřiznal, i slzu jsem uronil. Film pro každého, kdo se rád vrací do dětství a občas bytuje ve snech.)
 • (25.3.2007)

 • (30.9.2007)
 • DaViD´82

  ***
  Po hříchu celý snímek začíná předčasným vrcholem. Fantastickými úvodními titulky. Ovšem i po nich následuje film, který si konečně zaslouží označení fantasy, jelikož dokáže rozbouřit vaši fantazii. Má radost neznala mezí. Jenže došlo na zabijáka většiny současných filmů podobného ražení. CGI scény, které zde nemají sebemenší opodstatnění a hlavně zabíjejí právě tu zmiňovanou největší přednost. Tam kde předtím pracovala vaše fantazie na plné obrátky, tak tam nechávají nyní tvůrci pracovat počítač. A celá atmosféra tím jde do háje. Bohužel se jí pak nedaří nahodit zpět. Jsou tu momenty kdy to skoro vypadá, že ano, ale nikdy se to nedotáhne. Navíc, i přes přítomnost vynikající orchestrální hudby, jsou tu mnohé scény podbarvené popovými songy, jejichž texty jsou opravdové peklo (jeden příklad za všechny - malování pokoje, ta scéna je tím zcela zabitá). Nerad bych vyvolal dojem, že je Terabithia špatná. Není. Dokonce v marastu současné zaoceánské dětské tvorby je svým způsobem jasným králem. Jen je na ní evidentní o kolik mohla být lepší. Takhle promrhaný potenciál je prostě na pořádného facana autorům. Snad by se z něj pro příště poučili.(28.6.2008)
 • Nathalie

  *****
  Just close your eyes and keep your mind wide open… Škola může být peklo. Zvlášť pro dvanáctiletého kluka, který zdědil růžové tenisky po starší sestře, a dívku, která nemá doma televizi. Nerozlučné přátelství uzavřou tichý farmářský synek Jesse s vášní pro kreslení a rychlonohá Leslie se snílkovskýma očima, která se přistěhovala do jeho sousedství. On fantazíruje v říši obrazů, ona vytváří čarovné příběhy z černých písmenek, ale až spolu dokážou připevnit dennímu snění skutečná křídla a prožívat dobrodružství v zemi, kam nikdo ze školních trapičů nemůže vkročit____ Maďarský trnoocasý drak Gabor Csupo dokázal bravurně otočit kormidlem zpět do časů stromových obydlí, číhajících stvůr a dobrodružných her. Je to běh s větrem o závod, let, při kterém nemyslíte na pád a nakonec očistná procházka slzavým údolím. Bridge to TEARabithia (ne, to není překlep) je nejpřirozenější portrét dětství, se všemi jeho radostmi a krutostmi, zasazený do kouzelného písničkově-instrumentálního rámu. A pokud jste stejně jako já něco podobného sami prožili, připadá vám, že Leslie s Jessem nejen sledujete, ale že je do kouzelného lesa následujete. P.S. Jednou se na tenhle klenot bude vzpomínat i jako na debut zářivé hollywoodské hvězdy, AnnaSophie Robb…9/10(25.6.2007)
 • (13.3.2007(27.10.2008)7)(11.4.2007)
 • LIVINGDEAD

  *
  Viděl jsem ukázky, viděl jsem velkého obra, viděl jsem velký chodící strom, viděl jsem podivné skakající příšery a říkal jsem si : "hmmm, zřejmě něco ve stylu Pán prstenů a nebo Harry Potter. Bohužel, dětský film o praštěných puberťácích, co si vymýšlejí debilní báchorky! Nechápu, proč tato pitomina byla nevhodná pro děti do 12 let? Že by tam byl sex?

  Některý ty komentáře jsou fakt hrozný, ale posuďte sami. Pokud jste tento film viděli, napište jak se vám líbil do komentářů.Hunger games- všechny tři knihy dohromady

14. května 2012 v 15:06 | Kate |  knížky
Dnes vychází v Nakladatelství Fragment nové vydání knižní trilogie Hunger Games - tentokrát v jediné knize, s filmovou obálkou a pevnou vazbou. :-)

Nové bravo-test Jak znáš hunger games?

14. května 2012 v 15:00 | Kate |  články v médiích

NOVÉ BRAVO JE TU!

INFO: Nové Bravo je tu! - foto
Hodnocení: (5,00)
5/5
Ohodnoť i ty:
V Bravu číslo 10 najdeš například ...

Martin Harich:

Jeho nová tajná láska? Mrkni na fotky jak spolu trávili den! Jen v Bravu!

PSSSSST!

Velký speciál o sexu! Nejznámější sexuální polohy!

Big Time Rush:

Jaké bylo jejich líbací POPRVÉ?Nicki Minaj:

5 tajemství úspěchu

nové Rap Queen!

Rihanna

Jak tvrdý trénink musela RiRi zvládnout kvůli roli ve filmu Bitevní loď?

One Direction

Který z kluků z 1D má v Česku nejvíc fanoušků? Hlasuj na webu BRAVO.cz a BRAVO Facebooku v anketě!

Rock Stars

Co je nového u Linkin Park, Nightwish a Evanescence?

Jared Leto

a jeho vzpomínky na Haiti!

+ MIX super dárkůTech Check

Nejlepší "geek" vychytávky!

Report:

Život v heroinovém pekle!

Test:

Jak dobře znáš Hunger Games?

PS: mě všlo, že opravdu dobře Mrkající. Doufám, že vám taky.

Návštěvnost3

9. května 2012 v 15:19 | kate |  o mém blogu
Navstevnost za minuly tyden (30.4. 2012 - 6.5. 2012) je:
Pondeli: 28
Utery: 27
Streda: 30
Ctvrtek: 28
Patek: 22
Sobota: 20
Nedele: 28

obchod hunger games

2. května 2012 v 16:19 | Kate |  Hunger Games
Našla jsem stránku, kdy se dají koupit věci se symbolem Hunger games
 • Nějaké věci, které se tam dají koupit
  je to sice hodně drahé, ale stojí to zato
  PS: dolar je v přepočtu na koruny přibližně 20 KČ

Nová rubrika

2. května 2012 v 16:10 Obchod
Pokud prodáváte nebo chcete sehnat něco Hunger games, třeba knížku, napište mi na můj e-mail a pokud s tím budete souhlasit, zveřejním váš mejl jako článek. Můžete se pak dívat na komentáře a sehnat nebo prodat výhodněj.
PS: pokud máte zájem, pište do komentářů svoje e-maily

Nové bravo se článkem o hercích z Hunger games- jejich lásky a tajné sny

2. května 2012 v 16:05 | Kate |  články v médiích

NOVÉ BRAVO JE TU!

INFO: Nové Bravo je tu! - foto
Hodnocení: (5,00)
5/5
Ohodnoť i ty:
V Bravu číslo 9 najdeš například ...

Tattoo deník Miley Cyrus:

" Za mými kérkami se skrývají příběhy!" Odhal význam 12 skrytých symbolů!

Interview! Cody Simpson:

"Býval jsem největší lůzr!"

Wow! Bomba! Vyhraj výlet do

Disneylandu! Jen v Bravu!Hvězdy

Hunger Games -

Jejich lásky a tajné sny!

Lily Collins

Je něco mezi Lily a Zacem? To se dozvíš z exkluzivního rozhovoru!

Rammstein:

Hrají si s ohněm!

Stars duel - Newcomers:

Conor Maynard vs. Austin Mohone! Kdo je větší frajer?

Lady GaGa

Chce vlastní Little Monsters!

návštěvnost2

2. května 2012 v 16:03 | Kate |  o mém blogu
Navstevnost za minuly tyden (23.4. 2012 - 29.4. 2012) je:
Pondeli: 35
Utery: 28
Streda: 34
Ctvrtek: 24
Patek: 35
Sobota: 22
Nedele: 31
Děkujeme za vaši pozornost!:)