RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Rozhovor s Elizabeth Banksovou

3. dubna 2012 v 17:01 | Katniss-Zuzka |  články v médiích

Rozhovor: Moje postava není zlá, jen hrozně sobecká

Pod tunou make-upu a divnými kloboučky je herečka Elizabeth Banksová téměř k nepoznání. Ve filmu hraje Effie Trinketovou, která doprovází vybrané děti na hry.Effie Trinketová doprovází děti, které byly vybrány ke hře.

Postava Effie je něco víc než jen růžovovlasý padouch. Vždyť to nijak vysoko nedotáhla...
No, podle mě Effie spolkla otrávenou pilulku. Dělá co dělá, protože ji to zajišťuje exkluzivní místo mezi jedním procentem lidí, a toho se nechce vzdát. Říká si: Revoluce by byla špatná, lidé by umírali a já bych přišla o své sladkosti. Proto nechce změnu, ale strvalý stav. V Okrsku 12 se podle mě objeví znechucená, myslí si, že je to špinavá díra. Chce jet domů co nejrychleji to půjde. Spousta lidí mi už dřív říkala, že se snaží na každé špatné situaci najít něco dobrého. A tak funguje i Effie. Ale ta je navíc supersobecká. Vše se točí jen kolem ní.
Proč je tedy tak vzrušená, že může dětem ukázat nějaké hezké věci, které by normálně neviděly?
Effie je zároveň hodně optimistická a energická, jako na divadle. Proto má tuhle práci, dokáže si ji totiž užít. Ví, že ty děti zemřou a už viděla spousty dětí zemřít. Říká jim, že vyhrály v loterii. Všichni totiž zemřou, ale hráči se při tom alespoň proslaví. Takhle ty děti vidí, jako výherce vstupu do reality show.
Kniha i film právě reality show jako aspekt naší kultury kritizují. Co si o tom myslíte vy?
Nevadí mi pořady, kde lidé, kteří mají nějaký talent, mezi sebou soutěží například ve zpěvu nebo ve vaření. Ale je otázka, jestli patnáct minut slávy někomu stojí za ztrátu důstojnosti. Podle mě ne. A myslím, že je jen málo lidí, kteří mohou světu něco nabídnout. Reality show jsou proto špalné a neměly by se podporovat.
Alespoň v nich nezabíjíme lidi. Zatím.
To sice ne, ale určitě v nich něco obětujeme. Ne život, ale něco ano.
Zdroj:Metro.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zkoušeli jste střílet z luku?

Ano 53.3% (65)
Ne 23% (28)
chtěla(a) bych to zkusit 23.8% (29)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaši pozornost!:)