RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Suzanne Collins

26. března 2012 v 14:56 |  Suzanne Collins
Suzanne Collinsová je americká spisovatelka, autorka bestsellerových sérií Underworld Chronicles (doslovně Podzemní kroniky) a Hunger Games (doslovně Hladové hry). Vystudovala obor dramatického psaní na New York University, kde získala titul M.F.A. V současnosti žije v Connecticutu se svým manželem, dvěma dětmi a třemi koťaty.


Kariéra

Suzanne Collinsová započala svou spisovatelskou dráhu v roce 1991 jako scénáristka televizních show pro děti. Po setkání s Jamesem Proimosem při práci na jednom z pořadů získala novou inspiraci vrhla se na psaní vlastních knih pro děti.
Inspirací pro Gregor the Overlander (doslovně Řehoř Suchozemský), první knihu z úspěšné série The Underland Chronicles, jí byla Alenka v říši divů, která by se však nepropadla králičí norou, nýbrž norou lidskou, pod kterou by našla něco úplně jiného něž čajovou sešlost. Poslední kniha z této série s názvem Gregor and the Code of Claw (doslovně Řehoř a kód drápu) vyšla v roce 2007.
V roce 2008 vyšla první kniha trilogie Hunger Games (pod návem Hunger Games - Aréna smrti vydalo Nakladatelství Fragment na jaře 2010). V této trilogii se inspirovala řeckým mýtem o Theseovi a Minotaurovi a také armádní dráhou svého otce, která jí umožnila lépe porozumětchudobě, hladu a dalším následků války. Námět na příběh ji napadl ve chvíli, kdy přepínala televizi mezi zprávami z války v Iráku a různýmireality show. V roce 2009 vyšel druhý díl Catching Fire (pod názvem Vražedná pomsta vydalo Nakladatelství Fragment na podzim 2010) a závěrečný díl vyšel v srpnu 2010 pod názvem Mockingjay (doslovný překlad Kolibřík; pod názvem Síla vzdoru byl vydán na jaře 2011 vNakladatelství Fragment). Jen prvního dílu se prodalo v severní Americe během prvního roku přes 1,5 milionů výtisků, na žebříčku New York Times se udržel titul více než 60 týdnů. Suzanne Collinsová se díky tomuto úspěchu dostala v roce 2010 na seznam nejvlivnějších lidí, sestavovaný magazínem Time.
Filmová práva na trilogii The Hunger Games získala společnost Lions Gate Entertainment. Scénář k prvnímu filmu začne psát sama autorka ihned po vydání závěrečného dílu, premiéra je plánována v ideálním případě na podzim 2011.


Knihy


Gregor the Overlander (2003)Pentalogie Underworld Chronicles

  1. Gregor and the Prophecy of Bane (2004)
  2. Gregor and the Curse of the Warmbloods (2005)
  3. Gregor and the Marks of Secret (2006)
  4. Gregor and the Code of Claw (2007)


Trilogie Hunger Games

  1. Hunger Games (2008) - Aréna smrti (2010)
  2. Catching Fire (2009) - Vražedná pomsta (2010)
  3. Mockingjay (2010) - Síla vzdoru (2011)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaši pozornost!:)