RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Jennifer Lawrence-životopis

31. března 2012 v 22:17 |  Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jennifer Lawrence
Rodné jménoJennifer Lawrence Shrader
Narození15. srpen 1990 (21 let)
USA Louisville, Kentucky
Aktivní roky2006 - současnost
RodičeKaren and Gary Lawrence
SídloSanta Monica, Kalifornie, USA
Významné roleX-Men: First Class, Hunger Games
Jennifer Lawrence, plným jménem Jennifer Lawrence Shrader (* 15. srpen 1990 v Louisville, Kentucky) je americká filmová a televizní herečka. Do podvědomí diváků se dostala díky filmům: X-Men: First Class nebo Hunger Games.
Osobní život
Lawrence se narodila v Louisville, Kentucky. Má dva starší bratry. Její matka Karen provozuje dětský tábor a otec Gary vlastnil stavební firmu Lawrence & Associates. Střední školu dokončila o dva roky dříve, aby se mohla věnovat herectví.

Kariéra

V dětství působila v církevních hrách. Ve 14 letech přesvědčila rodiče, aby odjeli do New Yorku a našlí jí agenta. To se podařilo a už v roce 2008 dostala svou velkou roli ve filmu Planina v ohni po boku Charlize Theron a Kim Basinger. Jíjí výkon ve filmu jí přinesl cenu Marcello Mastroianni Award pro nejlepší vznikajícího herce/herečku během festivalu v Benátkách.
V roce 2010 se objevila v hlavní roli ve filmu Do morku kostí, který vyhrál v kategorii Nejlepší snímek na Sundance Film Festivalu. Ztvárnila zde roli sedmnáctileté Ree Dolly, která pečuje o svou duševně nemocnou matku, mladšího bratra a sestru. Hledá svého otce, který dal ke kauci jejich dům. Teď hrozí, že se budou muset vystěhovat. Lawrence za tuto roli získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku od Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Nominaci sice neproměnila, nicméně je druhou nejmladí herečkou nominovanou v této kategorii.
Dále si zahrála v komedii The Beaver po boku Jodie Foster a Mela Gibsona.
V roce 2011 získala roli v úspěšném filmu X-Men: First Class, kde si zahrála Xavierovu mladou kamarádku mutantku Raven, známou též jako Mystique.
Další velkou roli dostala v trilogii Hunger Games. Hraje zde jednu z hlavní rolí společeně s Joshem Hutchersonem a Liamem Hemsworthem. Zahrála si postavu Katniss Everdeen, která se dobrovolně přilhásila kvůli sestře na Hladové hry, které se zůčastní dalších 23 splátců z 12 krajů země Panem. Jen jeden může přežít.
V současnosti začíná natáčení filmu Serena, kde ztvárňuje mladou ženu, která po zjištění, že nemůže otěhotnět, se snaží zabít nemanželského syna jejího manžela.

Filmografie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzik Zuzik | 31. března 2012 v 22:27 | Reagovat

Víc se mi líbí s hnědejma vlasama!!!:)

2 KIKA KIKA | 15. dubna 2012 v 10:47 | Reagovat

je to najlepšššššššššššššííííííííííí film na celom svete

3 Sára Sára | E-mail | 3. března 2013 v 22:33 | Reagovat

Ahoj, sluší ti to více s hnědými vlasy. :D     Seš moc hezká herečka a moc ti to sluší ve filmu Hunger games!!!!! Kolik ti tam bylo??? Myslím v tom filmu Hunger games. Nejlepší na tom filmu co se mi líbilo bylo,samozdřejmě že ty, ale scénka jak jsi políbila Pítu!!!! :D Moc vám to spolu slušelo!!! :*

4 Peterkeymn Peterkeymn | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 18:07 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

5 AlysonUup AlysonUup | E-mail | Web | 9. října 2017 v 5:12 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week summer. Plus the university exams are approaching, it will be a hell. I am already panicking maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/dosis-de-tramadol>website</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

6 BethanyVfg BethanyVfg | 11. listopadu 2017 v 17:15 | Reagovat

Hey all! Lately I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://bookmark.wikitechguru.com/2017/10/09/buy-viagra-online/>this</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

7 BethanyYff BethanyYff | 15. listopadu 2017 v 19:53 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a torture. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.4shared.com/office/PwxwDsJlca/buy-soma-online.html>interaction</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaši pozornost!:)