RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

HUNGER GAMES DNES PŘICHÁZEJÍ DO KIN!

24. března 2012 v 17:56 | Paja |  články v médiích
Na bravo.cz se objevil článek :
MOVIE & TV: Hunger Games dnes přicházejí do kin! - foto
Hunger Games (Hladové hry) jsou novým snímkem podle knižního bestselleru a mají na to, aby si u nás získaly davy fanoušků!
Zapomeňte na Twillight a Harryho Pottera, teď přicházejí Hunger Games!
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska ... dokáže hlavní hrdinka přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
Snímek HUNGER GAMES není jen tak ledajakým filmem. Je natočen podle světoznámé knižní trilogie, která se velmi rychle šíří mezi další a další čtenáře. Autorkou je Suzanne Collins, která se inspirovala dle svých slov hlavně televizí (kontrast válka X reality shows) a starými pověstmi. Podařilo se jí tak vytvořit napínavý příběh, který je zasazen v zajímavém světě, jenž se zas tak moc neliší od toho současného. Hunger Games jsou prvním dílem Suzanniny trilogie a v USA se prodalo už přes 26.000.000 těchto knih!
Film bývá přirovnáván k velmi úspěšným projektům jako Harry Potter či Twillight. Jeho podobnost s nimi je však čistě založená na tom, že se pomalu ale jistě stává také fenoménem. Hlavními hrdiny nejsou ani čarodějové, ani upíři, ale "normální lidé", kteří jen žijí v bláznivém světě. Každý si z filmu může odnést něco jiného - někoho může zaujmout představa "novodobých gladiátorských her", jiný zas odejde z kina se znepokojivým pocitem, že je Hunger Games vlastně jen trošku přibarveným obrazem současného světa, přeneseném na filmovém plátně. A holky jistě zaujmou hlavní hrdinové, kteří rozhodně nevypadají zle :)
Žánr - Akční/ dobrodružný/ sci-fi
Scénář - Suzanne Collins, Gary Ross
Režie - Gary Ross
Hrají - Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Premiéra - 22.3.2012
Délka filmu - 142 min.
Verze - anglicky/ české titulky
Přístupnost - 12
Hodnocení Bravo.cz: 90%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaši pozornost!:)