RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Film Hunger Games láme rekordy: Lukostřelba táhne

26. března 2012 v 16:10 |  články v médiích
Článek na blesk.cz
Film Hunger Games, který je natočený podle populárního románu pro mládež, jenž v češtině vyšel pod názvem Aréna smrti, láme v zámořských kinech rekordy. Během uplynulého víkendu utržil celkem 155 milionů dolarů (téměř 2,9 miliardy korun). Jde vůbec o nejúspěšnější jarní filmovou premiéru všech dob, informoval server amerického deníku The New York Times.
V pořadí jarních premiér film o nedobrovolných soubojích na život a na smrt přenášených televizí v postapokalyptické budoucnosti překonal i poslední filmové zpracování Alenky v říši divů, které během víkendové premiéry v roce 2010 utržilo 116 milionů dolarů (asi 2,1 miliard korun). Experti odhadují, že snímek režiséra Garyho Rosse by mohl ve světě utržit až 700 milionů dolarů, tedy téměř 13 miliard korun.
"Tento film dokazuje distributorům, že nemusí s největšími trháky čekat až do léta nebo na prázdniny," řekl Phil Contrino z filmového serveru Boxoffice.com. "Pokud je film přitažlivý, diváci na něj přijdou a je úplně jedno, kdy se v kinech objeví," dodal.
V celkovém historickém pořadí snímek Hunger Games zažil vůbec třetí nejúspěšnější premiéru. Více za první víkend utržil jen poslední díl ságy o Harry Potterovi a zatím poslední Batmanovo dobrodružství uvedené pod názvem Temný rytíř.
Autoři Hunger Games mají nakročeno k obrovským tržbám i v budoucnosti. Filmový román Aréna smrti čítá celkem tři knihy, v kinech by se přitom měly objevit celkem čtyři filmy s tématikou Hunger Games.

O čem film je?

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
Ukázky z filmu Hunger Games
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaši pozornost!:)