RPG tady!! PODÍVEJTE SE!!

Březen 2012

Liam Hemsworth

31. března 2012 v 22:21 Liam Hemsworth
Nadaný herec Liam Hemsworth, pocházející z Austrálie, se narodil 13.1.1990 v Melbourne. Má dva starší bratry, Chrise (hlavní role ve filmu Thor) a Lukea (role v seriálu Neighbours), které se rozhodl následovat. Liam byl od dětství velice oblíbený a svůj vztah s bratry považuje za velice přátelský. V oblibě má také sport, což dokazuje nejen jeho vypracované tělo, ale i záliba v surfingu, kterému se věnuje již od osmi let.

Poprvé se před kamerou objevil v roce 2007, kdy dostal malinkaté role v seriálech HOME AND AWAY a McLEOD'S DAUGHTERS. První větší role přišla s australským seriálem NEIGHBOURS, ve kterém se po boku bratra Lukea objevoval přibližně rok, tedy až do roku 2008. Později přijal roli v australském pořadu pro děti THE ELEPHANT PRINCESS, ve kterém působil rovněž rok. Objevoval se i v seriálu SATISFACTION a zahrál si v britském filmu TRIANGLE. Zahlédnout ho můžete v roli studenta i ve filmu KNOWING s Nicolasem Cagem.

V roce 2009 si Liam měl zahrát v novém filmu Sylvestera Stallonea nazvaném The Expendables, nakonec byla ale jeho postava ze scénáře vyškrtnuta. Truchlit dlouho nemusel, protože brzy poté bylo oznámeno, že si zahraje jednu z hlavních rolí v dramatu THE LAST SONG s Miley Cyrus, se kterou momentálně i v reálném životě tvoří pár. Nejmladší z bratrů Hemsworthových si naposledy zahrál ve videoklipu k písni 'When I Look At You' právě od Cyrus. V první polovině roku 2010 byl magazínem Details vyhlášen jako jedním z nejnadanějších hollywoodských herců příští generace. Doufejme, že se nám brzy ukáže v plné parádě.

Josh Hutcherson

31. března 2012 v 22:19 Josh Hutcherson

Josh Hutcherson

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Josh Hutcherson
Rodné jménoJoshua Ryan Hutcherson
Narození12. říjena 1992 (19 let)
USA Union, Kentucky
Aktivní roky2002 - současnost
RodičeMichelle and Chris Hutcherson
SídloUSA
Významné roleHunger Games
Josh Hutcherson, plným jménem Joshua Ryan Hutcherson (* 12. říjena 1992 v Union, Kentucky) je americký filmový a televizní herec. Do podvědomí diváků se dostal díky filmům: Zathura: Vesmírné dobrodružství, Polární expres nebo Hunger Games.
Osobní život
Josh se narodil v Union v Kentucky. Jeho matka Michelle byla zaměstnancem firmy Delta. Nyní pomáhá Joshovi. Otec Chris je analytik EPA. Má mladšího bratra Connora a mnoho zvířecích mazlíčků. Nedávno se rozešel s přítelkyní Vanessou Hudgens.

Kariéra

Jeho první role byla v roce 2002, kdy si zahrál v pilotní epizodě House Blend a ve stejném roce se ještě objevil v epizodě ER. V roce 2003 si zahrál hlavní roli v komedii Zázrační pejsci.
V roce 2005 se objevil v několika hollywoodských filmech: malou roli měl v Will Ferrell, Kicking & Screaming a nebo Howl's Moving Castle. Hlavní role pak ztvárnil ve filmech jako jsou Malý Manhattan a nebo Zathura: Vesmírné dobrodružství, kde si zahrál po boku Kristen Stewart. Následující rok si zahrál v komedii RV, kde ztvárnil postavu syna Robina Williamse a následně si zahrál jako Jesse Aarons ve filmu Most do země Terabithia.
V roce 2008 si zahrál synovce Brendana Frasera ve filmu Cesta do středu Země. V roce 2012 si zahrál v pokrčování filmu, kde se seznámil s Vanessou Hudgens. Jeho nejnovější rolí je jedna z hlavních rolí v trilogii Hunger Games, kde ztvárnil postavu Peety Mellarka po boku Jennifer Lawrence.

Filmografie


Jennifer Lawrence-životopis

31. března 2012 v 22:17 Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jennifer Lawrence
Rodné jménoJennifer Lawrence Shrader
Narození15. srpen 1990 (21 let)
USA Louisville, Kentucky
Aktivní roky2006 - současnost
RodičeKaren and Gary Lawrence
SídloSanta Monica, Kalifornie, USA
Významné roleX-Men: First Class, Hunger Games
Jennifer Lawrence, plným jménem Jennifer Lawrence Shrader (* 15. srpen 1990 v Louisville, Kentucky) je americká filmová a televizní herečka. Do podvědomí diváků se dostala díky filmům: X-Men: First Class nebo Hunger Games.
Osobní život
Lawrence se narodila v Louisville, Kentucky. Má dva starší bratry. Její matka Karen provozuje dětský tábor a otec Gary vlastnil stavební firmu Lawrence & Associates. Střední školu dokončila o dva roky dříve, aby se mohla věnovat herectví.

Kariéra

V dětství působila v církevních hrách. Ve 14 letech přesvědčila rodiče, aby odjeli do New Yorku a našlí jí agenta. To se podařilo a už v roce 2008 dostala svou velkou roli ve filmu Planina v ohni po boku Charlize Theron a Kim Basinger. Jíjí výkon ve filmu jí přinesl cenu Marcello Mastroianni Award pro nejlepší vznikajícího herce/herečku během festivalu v Benátkách.
V roce 2010 se objevila v hlavní roli ve filmu Do morku kostí, který vyhrál v kategorii Nejlepší snímek na Sundance Film Festivalu. Ztvárnila zde roli sedmnáctileté Ree Dolly, která pečuje o svou duševně nemocnou matku, mladšího bratra a sestru. Hledá svého otce, který dal ke kauci jejich dům. Teď hrozí, že se budou muset vystěhovat. Lawrence za tuto roli získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku od Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Nominaci sice neproměnila, nicméně je druhou nejmladí herečkou nominovanou v této kategorii.
Dále si zahrála v komedii The Beaver po boku Jodie Foster a Mela Gibsona.
V roce 2011 získala roli v úspěšném filmu X-Men: First Class, kde si zahrála Xavierovu mladou kamarádku mutantku Raven, známou též jako Mystique.
Další velkou roli dostala v trilogii Hunger Games. Hraje zde jednu z hlavní rolí společeně s Joshem Hutchersonem a Liamem Hemsworthem. Zahrála si postavu Katniss Everdeen, která se dobrovolně přilhásila kvůli sestře na Hladové hry, které se zůčastní dalších 23 splátců z 12 krajů země Panem. Jen jeden může přežít.
V současnosti začíná natáčení filmu Serena, kde ztvárňuje mladou ženu, která po zjištění, že nemůže otěhotnět, se snaží zabít nemanželského syna jejího manžela.

Filmografie


Byli jste na Hunger games

31. března 2012 v 15:44 o mém blogu
Byli jste na Hunger games? nová anketa

Klikačky od Ajinky

28. března 2012 v 17:35 | Paja |  o mém blogu
Články kopírujte s těmito klikačkami, které mi udělala http://avril-avrilka-lavigne.blog.cz :

Díky

nový des

27. března 2012 v 14:55 o mém blogu
Mám nový des. snad se vám bude líbit

Díky filmu Hunger Games roste zájem o lukostřelbu

26. března 2012 v 16:15 články v médiích
Článek na blesk.cz
Díky filmu Hunger Games v USA roste zájem o lukostřelbu
Díky filmu Hunger Games v USA roste zájem o lukostřelbu

V USA podle deníku The Los Angeles Times roste obliba lukostřelby, která zde ještě donedávna byla považována za nezáživný a poněkud obskurní sport. Může za to populární román pro mládež Hunger Games, jenž vyšel v češtině v překladu jako Aréna smrti, a nyní i jeho filmová adaptace vstupující v pátek do amerických kin. Střelba lukem je důležitou dovedností její hlavní hrdinky účastnící se nedobrovolných soubojů na život a na smrt přenášených televizí v postapokalyptické budoucnosti, které tvoří hlavní dějovou linku knihy.
Pro lukostřelbu se díky ní nadchl například třiadvacetiletý Aldrin Gamos. "V našem světě střelba lukem není něco, co by člověk potřeboval každý den. V knize je ale popsána tak, že působí hustě," řekl. Gamos běžně většinu volného času tráví hraním her na počítači. Román i jeho následné dva díly ho ale nadchly natolik, že nyní s kamarády vyráží na střelnici v Los Angeles. "Dříve jsem věděl, že lukostřelba existuje. Ale vůbec mne nezajímala," podotkl.
Střelnice, kam kdysi zavítala jenom hrstka nadšenců, jsou nyní plné kvůli lidem jako on, jimž učarovala hlavní hrdinka knihy Katniss Everdeen. Vzrostl i zájem o výuku lukostřelby. "Normálně nám návštěvnost během roku kolísá, málo lidí je hlavně v chladných měsících. Letos je ale neustále vysoký zájem. Museli jsme lidi i odmítat," uvedl například šéf lukostřeleckého klubu v kalifornské Pasadeně Gary Spiers.
Roste i prodej lukostřeleckého vybavení. Oproti loňskému roku se zvýšil o pětinu stejně jako návštěvnost lednové výroční výstavy asociace prodejců lukostřeleckého vybavení v Columbusu v Ohiu. Přilákala přitom i zájem velkých výrobců oblečení pro sportovce, například zástupce společnosti Under Armour.
Populární kultura zájem o lukostřelbu podněcovala už v minulosti. Nadšence k ní nalákala například postava Legolase ve filmové trilogii Pán prstenů či mimozemšťané ve snímku Avatar. Lučištníci se kromě filmu Hunger Games: Aréna smrti objeví i v chystaném animovaném snímku společnosti Pixar nazvaném Rebelka či v komiksovém filmu Avengers, které oba vstoupí do kin ještě letos.
"Filmový průmysl na nás má rozhodně vliv. Mám dojem, že Hollywood je v současnosti silně fascinovaný lukem a šípy," poznamenal Joe Kim, který vlastní střelnici v kalifornském Fullertonu.
Novou módu mezi mladými potvrzuje i statistika. Na nedávné celonárodní soutěži americké lukostřelecké asociace bylo nejvíce soutěžících ve věkové kategorii 15 až 17 let. Účast mladých na únorovém turnaji Světového poháru v Las Vegas pak meziročně vzrostla o 40 procent. Nejlepšímu světovému lukostřelci, jímž je Brady Ellison z Arizony, je 23 let.


Film Hunger Games láme rekordy: Lukostřelba táhne

26. března 2012 v 16:10 články v médiích
Článek na blesk.cz
Film Hunger Games, který je natočený podle populárního románu pro mládež, jenž v češtině vyšel pod názvem Aréna smrti, láme v zámořských kinech rekordy. Během uplynulého víkendu utržil celkem 155 milionů dolarů (téměř 2,9 miliardy korun). Jde vůbec o nejúspěšnější jarní filmovou premiéru všech dob, informoval server amerického deníku The New York Times.
V pořadí jarních premiér film o nedobrovolných soubojích na život a na smrt přenášených televizí v postapokalyptické budoucnosti překonal i poslední filmové zpracování Alenky v říši divů, které během víkendové premiéry v roce 2010 utržilo 116 milionů dolarů (asi 2,1 miliard korun). Experti odhadují, že snímek režiséra Garyho Rosse by mohl ve světě utržit až 700 milionů dolarů, tedy téměř 13 miliard korun.
"Tento film dokazuje distributorům, že nemusí s největšími trháky čekat až do léta nebo na prázdniny," řekl Phil Contrino z filmového serveru Boxoffice.com. "Pokud je film přitažlivý, diváci na něj přijdou a je úplně jedno, kdy se v kinech objeví," dodal.
V celkovém historickém pořadí snímek Hunger Games zažil vůbec třetí nejúspěšnější premiéru. Více za první víkend utržil jen poslední díl ságy o Harry Potterovi a zatím poslední Batmanovo dobrodružství uvedené pod názvem Temný rytíř.
Autoři Hunger Games mají nakročeno k obrovským tržbám i v budoucnosti. Filmový román Aréna smrti čítá celkem tři knihy, v kinech by se přitom měly objevit celkem čtyři filmy s tématikou Hunger Games.

O čem film je?

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
Ukázky z filmu Hunger Games


hunger games

26. března 2012 v 15:23 o filmu
pro opravdové blázna do hunger games :

Tapety pro PC

Tapety pro mobil

Spořič obrazovky

nahled_pc
nahled_mobil
sporic_nahled
pc_nahled

mobil_nahled_1

Ikonky pro IM

icon1 icon2 icon3 icon4

Jak si soubory stáhnout?

Tapety: Vyberte si obrázek, který chcete stáhnout, klikněte pravým tlačítkem na vhodné rozlišení a vyberte "Uložit cíl jako...". Všechny obrázky jsou ve formátu JPG.
Spořič: Po kliknutí na odkaz "stáhnout" se spustí instalátor, který vás provede zbytkem instalace spořiče.
Ikonky: Klikněte na ikonu pravým tlačítkem a vyberte "Uložit obrázek jako..."
Pokud na svém monitoru používáte rozlišení 1280x800 nebo 1440x900, stáhněte si prosím rozměr 1680x1050 - tento rozměr je vhodný i pro uvedená rozlišení, neboť poměr stran obrázku je stejný.

hunger games na ceskatelevize

26. března 2012 v 15:14 články v médiích

Hunger Games požírají teenagery

Velikost textu:
25. 3. 2012 19:06, autor: Michal Šobr
"Jmenuji se Katniss, Katniss Everdeenová. A můj hlavní problém je, že většinou vím, co je správné, a nebojím se to udělat! Možná kvůli tomu za pár dnů zemřu. A jestli přežiji, nebudou mě mít vládci z Kapitolu rádi. Je mi šestnáct a mým domovem je drsný a chudý Dvanáctý kraj v zemi Panen, kde se těží uhlí, což stálo mého tátu život. Zbyli jsme tři ženský, zhroucená máma, vyplašená mladší sestra Primrose a já. Takže bylo jasné, že je to na mně. Vyznám se v lese a umím to dobře s lukem, takže občas zastřelím nějakou tu veverku, abychom přežili. To se mi teď bude hodit. Protože právě nastal čas další Sklizně, kdy každý kraj musí vyslat do arény smrti jednoho kluka a jednu holku, kteří si to mezi sebou rozdají na život a na smrt. Za dva týdny jich dvacet tři zemře v přímém televizním přenosu, protože tahle vyvražďovací bojovka může mít jen jednoho vítěze. Tohle by moje křehká a vyděšená ségra rozhodně nepřežila. A tak mi nezbylo nic jiného než vzít tuhle krvavou práci za ní, když měla ten pech a postrojená čúza ji vytáhla z osudí. Možná jsem jenom taková charakterní blbka, která se stala prvním Splátcem, jenž se do Hunger Games přihlásil dobrovolně. Možná kvůli tomu za chvíli umřu - ale možná všemocné papaláše z Kapitolu nakonec přece jen převezu. Něco mi říká (a není to jen Suzanne Collinsová), že na to mám!"
Hunger Games
Hunger Games
Již ve chvíli, kdy v září roku 2008 vyšel první díl budoucí trilogie Hunger Games, bylo jasné, že tohle bude povinná četba pro teenagery a spisovatelka Suzanne Collinsová dostala tučnou smlouvu na všechny díly. Odhad byl přesný a během prvního roku se jen ve Spojených státech prodalo více než milion výtisků. Literární svět zpozorněl, teenageři z jeho nejrůznějších koutů nedočkavě natáhli ruce a Katniss se dravě prodychtila (zejména do dívčích pokojíčků) již v téměř čtyřiceti zemích, mezi nimiž nechybí ani Česká republika, kde celý komplet rovněž vyšel. Upírům z Twilightu se začaly nervózně viklat řezáky a Harry Potter zvědavě zaostřil, kde se vzala tahle nebojácná holka s lukem, která sice neprošla ani základkou v Bradavicích, ale přesto má neskrývané ambice okouzlit jeho publikum.
Hunger Games / Jennifer Lawrenceová a Liam Hemsworth
Hunger Games / Jennifer Lawrenceová a Liam Hemsworth
Jenomže takový už je pomíjivý život teenagerovských kultů. Twilight se stává čím dál tím větší ptákovinou a Harry už definitivně navlékl dlouhé kalhoty a snaží se najít něco, čím by pro změnu očaroval svět dospělých. A ve světě teenagerovských popkornovek se najednou uvolnilo místo, což nemohlo dlouho zůstat bez povšimnutí a snahy ho usápnout novým idolem.
Bestseller Suzanne Collinsové (a jeho následná blesková ekranizace) tak přišly v tu správnou chvíli. V ten ideální okamžik, kdy generačně důležitý segment publika, který už nemusíŠmouly a k Bergmanovi má ještě daleko, začal ztrácet své idoly (což je v tomto věku existenciálně devastující) a už lehce netrpělivě čekal na další návnadu, po které dychtivě čapne, aby měl zase něco, o čem si bude moci psát do svých deníčků. A protože je Katniss Everdeenová dobrá stopařka, tak tuhle šanci vycítila, popadla luk, zašněrovala kotníčkové martensky a vyrazila do boje.
 • Hunger Games / Jennifer Lawrenceová
  Hunger Games / Jennifer Lawrenceová
 • Hunger Games / Liam Hemsworth
  Hunger Games / Liam Hemsworth
Ta to zmákne, ta to dá!
Gladiátoři v aréně, to je už dávno obehraná píseň, nehledě k tomu, že se Spartakem, Ridley Scottem a Russellem Crowem se do ní nikomu neleze snadno. Ale nahnat do ní kluky a holky mezi dvanácti a osmnácti, udělat favoritku z šestnáctileté dívky, šoupnout to do postapokalyptické krajiny a zabalit do téměř "trumanovské" televizní reality show, to je jiný kafe. Žádná provařená melta, ale pořádný lok excitujícího Red Bullu, který vás postaví na nohy (čímž chci říci: zvedne ze sedadel).
Fakt, že si to tu děcka nerozdávají s dospěláky a nevyhraňují se proti gerontům (což bývá u podobně konstruovaných témat standardním výkopovým klišé), je hlavní přidanou hodnotou těchto Hladových her - a upřímně řečeno zároveň zjevnou pastí, jak přijatelně a mládeži přístupně natočit látku, založenou na eticky sebevražedném předpokladu, že děti programově vraždí jiné děti a část morbidních dospělých se u toho královsky baví.
Hunger Games / Donald Sutherland
Hunger Games / Donald Sutherland
Ostatně svět dospělých se tu dělí na vyzáblé, šedivé a apatické loosery, kteří tvoří podmaněné obyvatele jednotlivých krajů, a frivolně pestrobarevnou smetánku hlavního města Kapitolu, jež působí jako parta sjetých úchylů, která tyto hry používá jako preventivní výchovný trest, kdyby si chtěl někdy někdo něco zase začít. Žádnou velkou logiku tohle nemá, protože vás musí nutně napadnout, že to přece musí všechny dotčené (a že jich není málo) akorát pořádně nakrknout. Ale možná je blbost něco, jako je logika, v opusu, jako je tento, vůbec hledat. Čas Sklizně je prostě čas umírání, po kterém všichni stáhnout krovky a na rok je zase vymalováno.
Takhle to v zemi Panen chodí od nepaměti. Ale kurážná Katniss (které se budou chtít všechny holky podobat) to může se soukmenovcem z dvanáctého, parťákem Peetem, změnit a hodit do téhle degenerované show chcípákům z Kapitolu (v čele s hajzlovským prezidentem Donaldem Sutherlandem) vidle.
 • Hunger Games / Woody Harrelson
  Hunger Games / Woody Harrelson
 • Hunger Games / Stanley Tucci
  Hunger Games / Stanley Tucci
Kromě něj se z dospěláckého castingu ještě vymyká latentně nalitý instruktor ústřední dvojice a bývalý vítěz Woody Harrelson, který jim hned na začátku brutálně nalije čistého vína, když s nadhledem toho, který ví, o čem mluví, lakonicky prohlásí:
"Už brzo umřete a já vám nepomůžu!"
Z vedlejších dospěláckých rolí pak na sebe ještě upozorňuje fandící stylista Lenny Krawitz (již tím, že je to populární Lenny Krawitz), novinář Stanley Tucci (s modrým hárem) či démonický Wes Bentley (jehož háro nakonec zplihne po rulíku zlomocném).
Není divu, že v téhle společnosti ujetých karikatur působí ústřední hrdinka, "dívka v plamenech" Jennifer Lawrenceová, jako svěží vítr z Apalačských hor (kde někde se její rodný dvanáctý obvod pravděpodobně nachází). V Aréně smrti, kde v masové zabijačce nikdo nebere ohled na to, jestli jsi kluk nebo holka, vypadá její výkon fyzicky věrohodně a ona sama natolik sympaticky, že není problém jí držet palce a těšit se, co předvede v dalších dílech (což o její nečekaně objevené lásce Peetovi nelze říci ani náhodou). Na scénu tak vstupuje nový holčičí idol, nad kterým nikdo nemusí ublinkávat, neboť tahle dívčí hrdinka má čistý pohled a správné, následováníhodné parametry, takže je možné Majdalenku, Apolénku s Veronikou a taky Věrku, Zdeňku, Majdu, Lenku s Monikou (a všechny další holky, které se už v podkolenkách a sexy tričkách staví do řady) klidně nechat vstoupit do jejího fanklubu.
Hunger Games
Hunger Games
Spektakulárně nejsou Hunger Games žádná palba, ale jejich nepřebouchnutý vizuál neuráží a je docela přehledný, když zrovna kamera nepřepne do vibračního režimu a nezačne rozklepaně bláznit, zejména v akčních scénách, kterých tu zas není tolik. Lineárně plynoucí děj je přehledný, snadno předpověditelný a okázale rezignující na jemnější prokreslení charakterů, z nichž drtivá většina stejně zemře, takže je vlastně dobře, že jste neměli, proč a jak se na ně více navázat. Režisér a spoluscenárista Gary Ross to všechno sesadil tak, aby četba knihy nebyla povinná pro pochopení snímku, byť ze slibně založené předlohy mohl přece jen vytěžit (jak v akční, tak i v alegorické rovině) víc, než nakonec předvedl.
Přežít může jen jeden
Nejvíc se zřejmě napumpovalo do digitálního Kapitolu, takže aréna, na kterou se celou dobu těšíte, už musela vzít zavděk standardními lesními exteriéry, v nichž na stromech alespoň visí hnízda zmutovaných sršňů, a z velína hry lze zažehnout řízený požár či vypustit smečku digitálních šelem.
 • Hunger Games / Jennifer Lawrenceová a Josh Hutcherson
  Hunger Games / Jennifer Lawrenceová a Josh Hutcherson
 • Hunger Games
  Hunger Games
Hunger Games jsou docela sympatické, protože v nich netečou potoky brutálně prolité krve, což je pro klasické teenagerovské vyvražďovačky symptomatické, mrtví přibývají spíše decentně nežli explicitně a celé se to nesnaží mazaně zkopírovat Orwella nebo Truman Show. Jako bychom s nimi byli na odvázaném školním výletě, kde se nakonec všichni vesele pozabíjíme, a pak pošleme domů prázdný autobus. A jakkoli je toho tu spousta nezodpovězeného, nevysvětleného či jen zhruba nahozeného, přesto trvají více než sto čtyřicet minut, což je nášup, jemuž by slušela výrazná redukce. Jdou vlastně jakousi svojí vlastní, nekomplikovanou cestou, která možná nejvíc ze všeho připomíná apokalyptickou transkripci pohádky o Jeníčkovi a Mařence, kteří šli jako "proklatí milenci z dvanáctého obvodu" do hlubokého lesa, kde statečné děvčátko vykostilo Babu Jagu, zatímco Jeníček se spíše cpal perníkem a vezl na vlně.
Jenomže tohle bylo jenom první kolo a Kapitol, který dobře ví, že naděje je silnější nežli strach, cítí, že již byla nedopatřením zažehnuta a nepochybně připravuje odvetný úder. A teď už hajdy do postýlek, děti. Když budete pozorně naslouchat, možná uslyšíte ukolébavku, tu jedinou, kterou Katniss umí: "S poduškou lístečků pod hlavou se ulož ke spánku…" Přeji vám šťastné Hunger Games - a přežijte!
HUNGER GAMES. USA 2012, 142 min., české titulky, od 12 let, 2D. Režie: Gary Ross.Scénář: Suzanne Collinsová, Gary Ross. Kamera: Tom Stern. Hudba: T-Bone Burnett, James Newton Howard. Hrají: Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Stanley Tucci (Caesar Flickerman), Donald Sutherland (prezident Snow), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Wes Bentley (Seneca Crane), Wilow Schieldsová (Primrose Everdeenová). V kinech od 22. března 2012.

článek na iDnes

26. března 2012 v 15:10 články v médiích

RECENZE: Hunger Games jsou rafinovanější než Stmívání, ale...

23. března 2012 12:30
Film Hunger Games rozhodně převyšuje dosavadní hit teenagerů Stmívání. Ale paradoxně šíří to, co sám pranýřuje: krev v přímém přenosu.
Zapomeňte na Harryho Pottera, smažte Stmívání, vzkazovali fanoušci Hunger Games už před premiérou díla natočeného podle první části módní knižní trilogie. Do Česka film vstoupil ve čtvrtek, do Ameriky v pátek, je tedy načase uznat, že měli kus pravdy.
Hunger Games neboli Hladové hry, zvrácenárealityshow totalitní země, v níž bojují o život dívky a chlapci od dvanácti let, jsou rozhodně rafinovanější než Stmívání - co není zas tak těžké. A zralejší než Potter, s nímž sdílejí solidní řemeslo bez osobního rukopisu. Na rozdíl od svých předchůdců mají výhodu, že ač spadají rovněž do žánru fantasy, jejich svět bez upírů a čarodějů se takřka neliší od skutečnosti, tudíž silněji účinkuje.

Ty na to máš

Na druhou stranu se nezrodil zázrak z čistého nebe, jen zručně pospojovaná směs osvědčených prvků završená moralitou popírající samu sebe. Připomíná psa, který se honí za vlastním ocasem, neboť lačnost po krvi v přímém přenosu, již pranýřuje, příběh zároveň dál šíří, živí a zdokonaluje.
Z filmu Hunger Games
Z filmu Hunger Games
Obsahuje snad všechna klišé, která si lze vybavit, jen v přeskupené stylizaci.
Země se dělí na dobrý, leč chudý porobený lid a bohaté město s přepjatě hýřivým přepychem, jež ho drží v poslušnosti povinnou "dodávkou" mladičkých gladiátorů pro televizní show. Rodiče u televize sledují, jak se jejich děti navzájem vraždí, a pokud povstanou, vyrazí policie. Kurážná hrdinka s lukem zachraňuje mladší dívenky všeho druhu, zpívá jim ukolébavky a má dva nápadníky: plavého kolegu z bojů a bruneta z lesních toulek.
Dojde na tklivé pohledy, úryvky vzpomínek, filozofování i výroky. Ty na to máš, ty to dokážeš. Tehdy si člověk uvědomí, že skoro dvě a půl hodiny podívané by nejméně dvacet minut klidně oželelo. Polovinu tvoří úvod, až v druhé půli začne "závod", jenž mísí prvky soutěží o přežití v divočině s trochou skautské romantiky a s teenagerovskými horory - vlastně je to "vyvražďovačka" s předem jasným vítězem.

Jako miss

Co však snímku Hunger Games přidává body nad obvyklou vybíjenou, je jeho televizní zákulisí, přesněji věcný mechanismusvýrobyhvězd ze zapadákovů. Jdou na smrt a kromě trenéra dostanou asistentku či vizážistu; navrhují jim šaty, učí je, jakzískatsponzory a jak mluvit na pódiu a la miss. Okouzlují je lahůdkami, luxusem, potleskem.

Hunger Games

Zábavní průmysl s vysokou dávkou otrlosti, ale také profesionality je vlastně zajímavější než ti, které posílá do moderní arény. Hraje se varianta SuperStar, kolo za kolem: nanečisto, před porotou, před publikem až do finále; jen s tím rozdílem, že tady jde o život. A všudypřítomné oko "Velkého bratra", jež soutěžící sleduje, ve filmu násobí ještě nezúčastněná řízená manipulace ze studia, vlastně dokonalá válka s čistýma rukama.
Jenže právě v téhle rovině tkví i pokrytectví Hunger Games. Zohavenýmitělyškoláků na jedné straně káže voduspolečenskékritiky, ale zároveň pije víno, protože na ně láká nenasytné děti počítačového věku bažící po stále silnějších zážitcích.
"Co kdyby se na tu show prostě všichni naráz přestali dívat?" zeptá se chlapec ve filmu. No právě - jenže Hunger Games se přece musí vidět. Tak vypadá začarovaný kruh.

Kam můžete jít na hunger games?

26. března 2012 v 14:59 o filmu

Hunger games: Aréna smrti

‎2hod. 22min.‎‎ - Sci-fi akční film‎‎ - angličtina‎‎ - s titulky‎
- Obsazení: Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Toby Jones,Jennifer Lawrence, Stanley Tucci
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jedenvíce »

Časy promítání

Na příkopě 22, 110 00 Praha
‎12:10‎ ‎13:30‎ ‎15:20‎ ‎16:20‎ ‎18:10‎ ‎19:10‎ ‎21:00‎ ‎22:00‎
Plzeňská ulice 8, 150 00 Praha
‎12:20‎ ‎13:50‎ ‎15:10‎ ‎16:40‎ ‎18:00‎ ‎19:30‎ ‎20:50‎ ‎22:20‎
Vinohradská ulice 149, 130 00 Praha
‎12:00‎ ‎13:20‎ ‎14:50‎ ‎16:10‎ ‎17:40‎ ‎19:00‎ ‎20:30‎ ‎21:45‎
Veselská 663, 190 00 Praha
‎14:00‎ ‎15:50‎ ‎16:50‎ ‎18:00‎ ‎19:40‎ ‎20:50‎
Arkalycká ulice 1/877, 149 00 Praha
‎14:00‎ ‎15:00‎ ‎16:50‎ ‎17:45‎ ‎19:20‎ ‎20:30‎ ‎21:50‎
Řevnická ulice 1, 155 21 Praha
‎15:10‎ ‎16:10‎ ‎18:00‎ ‎19:00‎ ‎20:50‎ ‎21:45‎
Chlumecká ulice 8, 198 19 Praha
‎14:00‎ ‎17:00‎ ‎18:15‎ ‎20:00‎

Suzanne Collins

26. března 2012 v 14:56 Suzanne Collins
Suzanne Collinsová je americká spisovatelka, autorka bestsellerových sérií Underworld Chronicles (doslovně Podzemní kroniky) a Hunger Games (doslovně Hladové hry). Vystudovala obor dramatického psaní na New York University, kde získala titul M.F.A. V současnosti žije v Connecticutu se svým manželem, dvěma dětmi a třemi koťaty.


Kariéra

Suzanne Collinsová započala svou spisovatelskou dráhu v roce 1991 jako scénáristka televizních show pro děti. Po setkání s Jamesem Proimosem při práci na jednom z pořadů získala novou inspiraci vrhla se na psaní vlastních knih pro děti.
Inspirací pro Gregor the Overlander (doslovně Řehoř Suchozemský), první knihu z úspěšné série The Underland Chronicles, jí byla Alenka v říši divů, která by se však nepropadla králičí norou, nýbrž norou lidskou, pod kterou by našla něco úplně jiného něž čajovou sešlost. Poslední kniha z této série s názvem Gregor and the Code of Claw (doslovně Řehoř a kód drápu) vyšla v roce 2007.
V roce 2008 vyšla první kniha trilogie Hunger Games (pod návem Hunger Games - Aréna smrti vydalo Nakladatelství Fragment na jaře 2010). V této trilogii se inspirovala řeckým mýtem o Theseovi a Minotaurovi a také armádní dráhou svého otce, která jí umožnila lépe porozumětchudobě, hladu a dalším následků války. Námět na příběh ji napadl ve chvíli, kdy přepínala televizi mezi zprávami z války v Iráku a různýmireality show. V roce 2009 vyšel druhý díl Catching Fire (pod názvem Vražedná pomsta vydalo Nakladatelství Fragment na podzim 2010) a závěrečný díl vyšel v srpnu 2010 pod názvem Mockingjay (doslovný překlad Kolibřík; pod názvem Síla vzdoru byl vydán na jaře 2011 vNakladatelství Fragment). Jen prvního dílu se prodalo v severní Americe během prvního roku přes 1,5 milionů výtisků, na žebříčku New York Times se udržel titul více než 60 týdnů. Suzanne Collinsová se díky tomuto úspěchu dostala v roce 2010 na seznam nejvlivnějších lidí, sestavovaný magazínem Time.
Filmová práva na trilogii The Hunger Games získala společnost Lions Gate Entertainment. Scénář k prvnímu filmu začne psát sama autorka ihned po vydání závěrečného dílu, premiéra je plánována v ideálním případě na podzim 2011.


Knihy


Gregor the Overlander (2003)Pentalogie Underworld Chronicles

 1. Gregor and the Prophecy of Bane (2004)
 2. Gregor and the Curse of the Warmbloods (2005)
 3. Gregor and the Marks of Secret (2006)
 4. Gregor and the Code of Claw (2007)


Trilogie Hunger Games

 1. Hunger Games (2008) - Aréna smrti (2010)
 2. Catching Fire (2009) - Vražedná pomsta (2010)
 3. Mockingjay (2010) - Síla vzdoru (2011)

HUNGER GAMES DNES PŘICHÁZEJÍ DO KIN!

24. března 2012 v 17:56 | Paja |  články v médiích
Na bravo.cz se objevil článek :
MOVIE & TV: Hunger Games dnes přicházejí do kin! - foto
Hunger Games (Hladové hry) jsou novým snímkem podle knižního bestselleru a mají na to, aby si u nás získaly davy fanoušků!
Zapomeňte na Twillight a Harryho Pottera, teď přicházejí Hunger Games!
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska ... dokáže hlavní hrdinka přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
Snímek HUNGER GAMES není jen tak ledajakým filmem. Je natočen podle světoznámé knižní trilogie, která se velmi rychle šíří mezi další a další čtenáře. Autorkou je Suzanne Collins, která se inspirovala dle svých slov hlavně televizí (kontrast válka X reality shows) a starými pověstmi. Podařilo se jí tak vytvořit napínavý příběh, který je zasazen v zajímavém světě, jenž se zas tak moc neliší od toho současného. Hunger Games jsou prvním dílem Suzanniny trilogie a v USA se prodalo už přes 26.000.000 těchto knih!
Film bývá přirovnáván k velmi úspěšným projektům jako Harry Potter či Twillight. Jeho podobnost s nimi je však čistě založená na tom, že se pomalu ale jistě stává také fenoménem. Hlavními hrdiny nejsou ani čarodějové, ani upíři, ale "normální lidé", kteří jen žijí v bláznivém světě. Každý si z filmu může odnést něco jiného - někoho může zaujmout představa "novodobých gladiátorských her", jiný zas odejde z kina se znepokojivým pocitem, že je Hunger Games vlastně jen trošku přibarveným obrazem současného světa, přeneseném na filmovém plátně. A holky jistě zaujmou hlavní hrdinové, kteří rozhodně nevypadají zle :)
Žánr - Akční/ dobrodružný/ sci-fi
Scénář - Suzanne Collins, Gary Ross
Režie - Gary Ross
Hrají - Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Premiéra - 22.3.2012
Délka filmu - 142 min.
Verze - anglicky/ české titulky
Přístupnost - 12
Hodnocení Bravo.cz: 90%

hunger games- komu fandíš?

23. března 2012 v 16:03 o filmu

Komu fandíš?

Vítěz může být jen jeden


katniss
peeta

Katniss Everdeenová

Hlavní schopnosti:

střelba z luku, stopování, lov

Věk:

16

Barva vlasů:

hnědá

Barva očí:

hnědá

Bydliště:

Sloj, Dvanáctý kraj

Otec:

havíř (zemřel před 5 lety při explozi v lomu)

Matka:

před svatbou pracovala v rodinné lékárně

Sestra:

Primulie (Primrose) Everdeenová, 12 let

Nejlepší kamarád:

Hurikán

Peeta Mellark

Hlavní schopnosti:

zápasení, maskování, boj tělo na tělo

Věk:

16

Barva vlasů:

blond

Barva očí:

modrá

Bydliště:

Sloj, Dvanáctý kraj

Rodiče:

provozují rodinnou pekárnu

články v českém tisku

23. března 2012 v 15:20 články v médiích

Články v českém tisku

Pokud jste čekali teenagerskou love-story, jste vedle. Nejedná se o růžový příběh ani akční dobrodružství s neohroženými hrdiny. Tohle je drsné a děsivé svou jednoduchostí, mládím vraždících i umírajících, lhostejností bohatých a ustrašeností chudých. Tahle kniha se vám z paměti jen tak nevypaří, usadí se vám pod kůži a vyvolá otázky. Chceme však vůbec znát odpovědi?

Knihu si nenechte ujít a nedejte se odradit věkem hrdinů, jejich mládí je právě naopak důležitou osou příběhu.
- Renata Heitelová, Nevyditelnypes.lidovky.cz

Hunger Games je úchvatná. Většina knížek je snadno předvídatelná, ale tahle je až do poslední chvilky originální. Dovolím si říct, že je to nejlepší knížka, co jsem kdy četla, a určitě nelituju toho, že jsem si ji koupila. Všem doporučuji. ;)) Jak řekl Stephen King - ta knížka je jako droga. Nemůžete se od ní odtrhnout.
- Iveta Kroulová, Facebook

Stephen King o knize řekl, že je jako droga, že se od ní nemohl odtrhnout. Musím s ním souhlasit. Tato kniha patří k těm výjimečným kouskům, které začnete číst a neodložíte ji, dokud neskončí. (…)
Ovšem co mě nejvíce dostalo je úplný konec knihy. V jedné z knih série Alex Rider od úžasného spisovatele Anthonyho Horowitze byl také konec, který nenechal čtenáře spát. Ale podle mě se nenašel nikdo, kdo by zapochyboval, že střelu od snipera Alex přežije, když bylo jisté, že bude další kniha. A takovéto konce nejsou neobvyklé. Tušíte, jak to bude pokračovat. Ale u Hunger games… konec je tak moc otevřený, že každý čtenář může mít svou vlastní teorii a žádný nápad se nebude opakovat.

Fenomenálním bonusem knihy je ovšem dojem, jaký ve vás zanechá. I přes veškerou čtivost a přiitažlivost příběhu, k jehož dramatičnosti nejsou zapotřebí naturalistické detaily, není výsledkem čirá spokojenost. Na podprahové úrovni ve vás Hunger Games rozechvějí pocit, že v celém tom světě je něco strašně špatně - něco víc než jen prostý výčet negativ, jako je hlad, bezpráví a vražedný boj náctiletých přenášený televizí. Znepokojení časem odezní, ale netrpělivost při čekání na další díl a příjemně nepříjemné vzpomínky na čtenářský prožitek řadí tento příběh k těm velkým a největším, byť se v něm - zatím - nezachraňuje svět a nebojuje s tisícihlavými armádami. Je úžasné, jak mnoho znamená v tomto případě ono příslovečné méně.
- Filip Gotfrid, Pevnost 5/2010

Další články


Biografie-Suzanne Collins

23. března 2012 v 15:00 Suzanne Collins

Biografie

suzanne_collins1Suzanne Collinsová se tvorbě pro děti věnuje už od roku 1991, kdy začala psát scénáře k televizním pořadům pro děti, například Clarissa Explains it Allnebo Clifford´s Puppy Days. Několik pořadů, na nichž se autorsky podílela, bylo nominováno na prestižní televizní cenu Emmy.
Při práci na dětském pořadu Generation O! se setkala se spisovatelem Jamesem Proimosem, který ji přemluvil, aby zkusila napsat také nějakou dětskou knihu.
Když jednoho dne listovala Alenkou v Říši divů, napadlo ji, že venkovské prostředí příběhu se musí dětem, které podobně jako ona vyrostly ve velkoměstě, zdát neuvěřitelně vzdálené. Ve městě, jako je New York, se přece spíš než do králičí nory můžete propadnout do kanalizace. A když se vám to stane, jen těžko se ocitnete uprostřed čajového dýchánku. Co byste tam místo něj tak mohli najít? Právě o tom pojednává její prvotina, The Underland Chronicles (Podzemní kronika).
Přednedávnem dokončila a vydala třetí díl série Hunger Games a nyní pracuje na scénáři k filmovému zpracování prvního dílu.
Suzanne Collinsová žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.

Suzanne Collins o knížce a filmu

23. března 2012 v 14:55 Suzanne Collins
Suzanne Collinsová, autorka série Hunger Games, říká, že nejčastější otázka čtenářů se netýká násilí nebo politického zákulisí, ale počínající love story. Trilogie rozvíjí romantický trojúhelník 16leté hrdinky mezi dvěma žárlivými soky, ale ani v druhém díle ho nevyřeší. Autorka říká, že láska může počkat, hrdinka má hodně co na práci, jako třeba zůstat naživu a ochránit lidskost.
znakSérie plná dramatických situací je zasazena do budoucnosti. Severní Amerika byla zdevastována válkou a rozdělena na dekadentní a všemocný Kapitol a 12 mezi sebou bojujících krajů. Každý z krajů musí každoročně poslat jedno děvče a jednoho chlapce do televizního boje na život a na smrt. Gladiátoři před vstupem do arény projdou rukama vizážistů a kostymérů.
Hunger Games jsou inspirovány antickou mytologií a televizí. Před třemi lety autorka znuděně přepínala mezi televizními programy, z nichž na jednom běžela nějaká reality show a na druhém reportáž z války v Iráku. Na jednom programu mladí lidé soutěžili o peníze, na druhém mladí lidé bojovali o své životy. Oba obrazy se jí v hlavě spojily v jeden a nápad byl na světě. Pokud by římský císař měl televizi, z gladiátorů by byly televizní hvězdy - byla to masová, velmi populární zábava. Autorka se také inspirovala oblíbenou pověstí o Theseovi a Minotaurovi, podle níž musely Atény po prohrané válce po řadu let vysílat a obětovat 7 chlapců a 7 dívek Minotaurovi, dokud Theseus, jeden z obětovaných, Minotaura nezabil.
sipZemě, v níž se příběh odehrává, se nazývá Panem, z latinského panem et circenses (chléb a hry), což je metafora pro populární zábavu používanou římskými císaři k uchlácholení obyvatel. Hlavní hrdinka se jmenuje Katniss Everdeen (Katniss je jedlá rostlina, kterou autorka našla v knížce o přežití v přírodě).
Katnissin otec zemřel při nehodě v uhelném dole, když jí bylo jedenáct let, ale ještě před tím ji naučil používat luk a šípy. Tato dovednost se jí hodí, když nastoupí za svou mladší sestru do Hunger Games.
Katniss se líbí dva chlapci, ovšem ne stejným způsobem, jakým mají oni rádi ji. Katniss se totiž o romantiku nezajímá; zato čtenáři ano. Ti na internetu debatují o jejím potenciálním nejvhodnějším příteli. Když na Googlu zadáte "Katniss Everdeen", dostanete přes 1 800 000 výsledků - a to pouhé tři roky poté, co se kniha dostala do prodeje.
Série Hunger Games se šíří světem jako oheň. Obsahuje témata, která mladí čtenáři vyhledávají: férovost, vztahy, násilí, nenasytnost, pokrytectví, podlézavost a rebelství. Autorka po napsání prvního dílu dokončila další dva svazky a spolupracovala na scénáři k celovečernímu filmu s premiérou v březnu 2012.

hunger games- aréna smrti, vražedná pomsta, síla vzdoru

23. března 2012 v 14:52 knížky

Premiéra filmových Hunger Games se blíží!

hunger_games_poster_us_s100Za přímé účasti autorky Suzanne Collinsové se ve Spojených státech připravuje filmové zpracování prvního dílu Hunger Games. Režii má na starosti Gary Ross, v hlavních rolích se objeví Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) a Liam Hemsworth (Hurikán). Premiéra filmu je naplánována na 22. března 2012! Více informací…

Pozor, soutěž!

Až do konce března 2012 se můžete zúčastnit nové soutěže o knižní a filmové ceny! Více...

Strhující knižní trilogie je kompletní!

Nechte se unést vzrušujícím příběhem útlaku, zrady i lásky! Hunger Games vás zavedou do nedaleké budoucnosti, kde na troskách Severní Ameriky vyrostla říše Panem s dvanácti kraji ovládanými bohatým Kapitolem. Z každého kraje jsou každý rok vybráni dva mladí lidé a všichni jsou v přímém přenosu nuceni bojovat o život.
Hlavní hrdinka Katniss Everdeenová se rozhodne nastoupit do Hladových her místo své mladší sestry. Budou ale její schopnosti stačit k tomu, aby dokázala ve smrtící aréně přežít?
Všechny tři díly - Arénu smrti, Vražednou pomstu a Sílu vzdoru - můžete získat se slevou 15 % na webových stránkách Nakladatelství Fragment. Knihy jsou k dispozici i v elektronické podobě ve všech hlavních formátech, a to na portálech eReading.cz, Palmknihy.cz a Rajknih.cz.

Překvapivý výsledek Hladových her přináší další dobrodružství

Nadšení, které Suzanne Collinsová po celém světě vyvolala Arénou smrti, první knihou série Hunger Games, ještě vzrostlo po vydání druhého pokračování s názvem Vražedná pomsta, které se okamžitě vyhouplo do čela téměř všech knižních hitparád. Série se uzavírá románem Síla vzdoru, který vyšel v neuvěřitelném prvotním nákladu 1,2 milionu výtisků.
Děkujeme za vaši pozornost!:)